Главная / Статьи / Сучасні зерносховища

Сучасні зерносховища

Зберігання вирощеного врожаю культур зерна – один з найбільш глобальних питань у великих фермерських господарствах. За даними досліджень в процесі зберігання втрачається від 10 до 25% всього врожаю. Зерно може псуватися або частково втрачати власні якості, що врешті-решт призводить до зменшення ціни і збитків господарів. А замовити будівництво можна на сайті eridonbud.com.

Сучасні зерносховища дають можливість убезпечити отриманий урожай від впливу вологи, контакту з сторонніми запахами і інших моментів зменшують якість і термін зберігання зерна. Всередині споруди підтримується відповідний режим температур не допускає перегріву, при якому зерно може перепреть, або перемерзання, при якому зернові втрачають здатність до схожості.

Конструкція зерносховищ допускає поділ що зберігається врожаю по сортах, типах і вмісту вологи. Це істотно збільшує фінальну ціну зернових, так як змішування різних сортів зерна здатне очутімл зменшити його ціну, а перемішування продукту з найрізноманітнішим вмістом вологи веде до появи вогнищ самозігрівання і втрат врожаю.

Для сільських господарств зацікавлених у підвищенні своєї прибутковості, будівництво своїх зерносховищ вважається найпершою задачею. По-перше, це дає можливість відмовитися від витрат на оплату зберігання врожаю на території сторонніх організацій. Друге, наявність свого зерносховища дає можливість контролювати відповідність умов утримання зернових встановленим нормам.

Сучасні зерносховища – це цілий комплекс споруд, що дає можливість приготувати, висушити і закласти зерно як на довгий, так і на маленький термін зберігання. Зерносховища можуть бути обладнані:

Обладнанням для автоматичної навантаження і вивантаження зернового матеріалу;
Автоматизованими пристроями для руху зернових продуктів всередині сховища;
Технікою для консервування зерна за допомогою охолодження.
Зерносховища це будови з одним поверхом з похилими, рівними або конусними статями. Будинки споруджуються під зерносховища не мають горищних поверхів і природного освітлення, але забезпечені якісною вентиляційною системою. Система вентиляції гарантує захист від виникнення конденсату на поверхні стін споруди і збільшення повітряної вологості.

Зерносховища оснащують норіями, транспортерами і підйомними механізмами, і ще якщо необхідно технікою для руху зерна в межах сховища. В середині приміщення встановлюються відокремлені засіки для роздільного зберігання різних сортів і видів зернових. У більшості сучасних зерносховищ встановлюють датчики, які контролюють вологість і температуру в середині приміщення. Усереднений експлуатаційний термін сучасних зерносховищ від 20 до п’ятдесяти років.

Сучасні зерносховища можуть бути додатково оснащені обладнанням для попередньої підготовки зерна до зберігання, просушування і зниження температури зерна перед закладкою. Власне це забезпечує великий відсоток збереження потрібних якостей врожаю.